Egzosomalna modulacja skóry

 

Egzosomalny zabieg restrukturyzująco – biostymulujący

Terapia wykorzystuje jedyny w swoim rodzaju skoncentrowany kompleks egzosomów o działaniu biostymulującym, aktywizującym procesy naprawcze oraz odmładzającym. Wzmocnieniem tego działania jest uzupełnienie kompleksem pięciu czynników wzrostu, co pozwala na skuteczną redukcję zmarszczek, przyspieszenie procesów gojenia i naprawę skóry. Dodatkowo w składzie znajduje się kwas hialuronowy, aby wzmacniał potencjał egzosomów oraz działał nawilżająco, ochronnie na barierę skóry, a także zmniejszał widoczność zmarszczek.

 

Egzosomy - właściwości i działanie

Egzosomy to pęcherzyki zewnątrzkomórkowe, które są wydzielane i wyrzucane z wnętrza praktycznie każdej komórki w procesie metabolizmu. Kiedyś uważane za produkt uboczny, dziś doceniane za wielowymiarowy profil działania. Pełnią rolę sygnalizatorów stymulujących komórki do regeneracji, przez co są niezbędne w procesie gojenia i naprawy skóry. Tę funkcję zawdzięczają bogatemu składowi, który tworzą m.in. kwasy nukleinowe, peptydy, białka, lipidy, enzymy, antyoksydanty i czynniki wzrostu. Aplikacja na skórę za pomocą kosmetyków i profesjonalnych zabiegów sprawia, że dostarczamy naszej skórze nowe egzosomy, aby pomóc obudzić nieaktywne komórki do pracy w celu naprawy, wzmocnienia i odmłodzenia skóry. Tak wiele potrafi zdziałać ten maleńki (30-150nm) nośnik z turbo składem.

 

W jakich przypadkach sięgać po terapię z egzosomami?

-jeśli masz widoczne oznaki starzenia się skóry

-w celu poprawy struktury skóry, także w terapii blizn

-do przyspieszenia procesu regeneracji i odnowy komórkowej

-w celu silnego nawilżenia, rewitalizacji, rozjaśnienia i odmłodzenia skóry

-do wzmacniania zabiegów estetycznych: podczas mezoterapii mikroigłowej, zabiegu Bloomea. Nakłuwanie lub wprowadzenie za pomocą zabiegu Bloomea to istotny czynnik, który pozwala działać egzosomom w ich najwyższym potencjale. Dodatkowo poprzez kontrolowany uraz prowadzi do przebudowy i odmłodzenia. W ten sposób podczas 1 procedury dostarczasz skórze, aż 60 BILIONÓW egzosomów.

-zawsze, kiedy chcesz cofać zegar biologiczny - to doskonała profilaktyka starzenia się skóry

 

Efekty jakich możesz oczekiwać po zabiegu to:

-regeneracja i odmłodzenie,

-wygładzenie skóry i redukcja zmarszczek już po pierwszym zabiegu,

-wyraźne wyrównanie kolorytu skóry i zmniejszenie tendencji do zaczerwienienia,

-redukcja blizn potrądzikowych,

-wyraźnie nawilżona skóra.

 

Badania naukowe potwierdzają, że egzosomy pozyskiwane biotechnologicznie z roślin posiadają rewelacyjne właściwości łączenia się z komórkami skóry. Porównywalna struktura i funkcja do ludzkich pozwala na ich transport i aktywne działanie w skórze. Pochodzenie, wysoka biozgodność a także uniwersalny potencjał terapeutyczny egzosomów roślinnych pozwala na przenikanie substancji w miejsce docelowe - do komórek oraz zapewnia pełne bezpieczeństwo ich stosowania bez ryzyka immunogenności. Badania potwierdzają redukcję zmarszczek o 25% już po pierwszym zabiegu i o 60% po dwóch zabiegach. 100% badanych pacjentów odczuwało poprawę elastyczności i nawilżenia skóry już po 1 zabiegu. Ty także przekonaj się o mocy małych, ale jednak wielkich cząsteczek jakimi są egzosomy.

 

Egzosomy działają szybko, ale równocześnie długofalowo, więc efekty zobaczysz bezpośrednio po pierwszym zabiegu, jak i po serii zabiegów i będą utrzymywały przez kilka miesięcy. Rekomendowana ilość w serii dla maksymalnego efektu to 3-4 zabiegi, co 4 tygodnie. Po zabiegu możesz od razu wrócić do codziennych obowiązków, stosując się do zaleceń kosmetologa, który przekaże Ci informacje dotyczące postepowania po mikronakłuwaniu lub zabiegu Bloomea.

 

 

Cennik  https://www.kaclinic.pl/cennik/