Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to nieinwazyjne modelowanie sylwetki, polegające na wprowadzeniu za pomocą iniekcji substancji powodującej likwidację komórek tłuszczowych. W rezultacie komórki ulegają rozpuszczeniu, uwolnione tłuszcze są rozkładane w procesie przemiany materii i wydalane z organizmu.

Lipoliza to obecnie najnowocześniejsza metoda, która pozwala na bezoperacyjną, trwałą i skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej.

Zabiegi tego typu stają się na świecie alternatywą dla bolesnych i obarczonym powikłaniami zabiegów jak odsysanie tłuszczu (liposukcja).

 

Na czym polega?

Zabieg ten polega na deponowaniu w tkankę tłuszczową mieszanki fosfatydylocholiny, deoksycholatu i np. L-karnityny lub krzemionki organicznej. Fosfatydylocholina PPC to naturalny składnik naszego organizmu- lecytyna. W medycynie od dawna stosowana jest w leczeniu zatorów tłuszczowych czy też redukcji lipidów we krwi. Fosfatydylocholina i deoksycholat podawane są w tkankę tłuszczową powodując rozpad trójglicerydów po zniszczeniu komórek tłuszczowych. L-karnityna przyspiesza metabolizm tłuszczu.

Po zabiegu może pojawić się obrzęk i utrzymujące się bolesne oraz piekące zaczerwienienie, swędzenie czy drobne krwiaki. Są to typowe i normalne objawy rozpadu komórek tłuszczowych.

Zabiegi powtarza się średnio 2-3 razy w odstępach kilkutygodniowych w zależności od ilości tkanki tłuszczowej. Czasem wystarczający jest jeden zabieg.

Zabieg ten jest idealnym uzupełnieniem diety oraz zabiegów drenujących. Po zabiegach lipolizy zaleca się wykonanie kilku zabiegów limfatycznych, które pomogą wydalić komórki tłuszczowe np. żelazko antycellulitowe.

 

Dla kogo?

Zabieg lipolizy jest przeznaczony dla osób z normalną wagą lub lekką nadwagą. Pomaga usunąć tzw. miejscowe otłuszczenia (brzuch, pośladki, uda, biodra), których trudno pozbyć się w wyniku diety czy ćwiczeń fizycznych. U pacjentów z dużą i rozległą otyłością zabieg ten jest nieskuteczny.

 

Wskazania

Wskazania do zabiegu to miejscowe otłuszczenie ciała. Lipoliza wykonywana jest najczęściej w okolicach nadmiernych nagromadzeń tkanki tłuszczowej: brzucha, ‘boczków’, ud oraz pośladków.

 

Efekty:

– utrata kilku cm w obwodzie w miejscu iniekcji,
– lepszy metabolizm komórek skóry,
– lepsze mikrokrążenie,
– stymulacja regeneracji skóry,
– lepsze odżywienie skóry.

 

Przeciwwskazania:

– ciąża oraz karmienie piersią,
– zaburzenia krzepnięcia krwi,
– epilepsja oraz choroby wątroby i nerek,
– aktywne infekcje skórne w miejscu wstrzyknięć,
– alergia na składniki preparatu,
– otyłość.

 

Cennik  https://www.kaclinic.pl/cennik/

 

KaClinic Elbląg