TERAPIA ESTGEN

Zabieg z użyciem preparatu marki estGen oparty jest głównie na wprowadzaniu go po za pomocą mezoterapii mikroigłowej lub ultradźwięków w głębsze warstwy skóry. Tam następuje szereg reakcji mających na celu silną regenerację i przebudowę tkanek. Skóra zostaje wcześniej przygotowana odpowiednio dobranym peelingiem.

Preparaty estGen wykorzystywane są do kompleksowej odbudowy i regeneracji tkanek poprzez inicjowanie szlaków komunikacyjnych między komórkami oraz modulację stanu zapalnego różnych struktur skóry. Działanie estGen wspomaga wzrost komórek i tkanek dzięki stymulacji tworzenia się DNA, a także reguluje odpowiedzi immunologiczne.

W składzie preparatów estGen znajdują się izolowane proteiny, takie jak: czynniki wzrostu, białka immunomodulacyjne, substancje bakteriostatyczne, jak również enzymy, poliamidy, pochodne kwasów nukleinowych i aminokwasów oraz unikalny zestaw witamin i związków mineralnych.

Terapia estGen polega na zastosowaniu preparatu na wcześniej uszkodzoną tkankę lub inicjowanie tego uszkodzenia podczas zabiegu specjalistycznego, rozpoczynając w ten sposób intensywny proces regeneracji.

Wykazuje szerokie zastosowanie przy użyciu profilowanej aparatury oraz terapii łączonych.

Do efektów zabiegu z użyciem preparatu EstGen należą:

 • poprawa struktury głębokich warstw skóry w przypadku blizn
 • złagodzenie zmian i objawów egzemy oraz łuszczycy
 • widoczna poprawa gęstości i elastyczności skóry, spłycenie zmarszczek i bruzd już po pierwszym zabiegu
 • działanie łagodzące stany zapalne, zmiany trądzikowe w trądziku młodzieńczym, dorosłych, różowatym
 • rozjaśnienie przebarwień wraz z zapobieganiem ponownej pigmentacji w przyszłości
 • regeneracja naskórka po zabiegach z zakresu medycyny estetycznej
 • zagęszczenie skóry już po pierwszym zabiegu
 • stymulacja układu odpornościowego skóry
 • działanie przeciwgrzybiczne i przeciwwirusowe
 • normalizacja procesów gojenia uszkodzonego naskórka
 • działanie antyseptyczne, regenerujące i przeciwzapalne

 

Pierwsze efekty widać już kilka dni po pierwszym zabiegu, pełen obraz stanu skóry widoczny jest po upływie 21-28 dni od zabiegu.

 

TERAPIA FOTODYNAMICZNA EstGen Żel FOTO i lampa LED

estGen – jako pierwsza firma w Polsce – podjął się stworzenia tak trudnej biotechnologicznie receptury

Receptura Żelu FOTO estGen jest oparta na kwasie 5-aminolewulinowym (ALA) o stężeniu ponad 5% – jednym z najlepiej przebadanych fotosensybilizatorów i z potwierdzoną naukowo skutecznością. Preparat został zawieszony w matrycy promotorów przenikania (GAG), które umożliwiają szybszą i głębszą penetrację substancji aktywnych. Żel FOTO estGen wzmacnia działanie światła w sposób wysoce efektywny i umożliwia terapeutyczne dotarcie bezpośrednio do komórki oraz mitochondrium komórkowego, aktywując ATP i proces samoregeneracji. Terapia fotodynamiczna bazująca na żelu FOTO estGen to alternatywa dla zabiegów znacząco ingerujących w strukturę tkanek, nieinwazyjna, celowana w chorobowo zmienione miejsca, bez ingerencji w tkanki zdrowe. Jest ona bezbolesna i bardzo dobrze tolerowana przez skórę.

Podczas przeprowadzonych kompleksowych testów praktycznych potwierdzono, że zabiegi fotodynamiczne z użyciem Żelu FOTO estGen są bardzo dobrze tolerowane przez skórę i niezwykle skuteczne w przebiegu terapii:

- trądziku pospolitego,

- trądziku różowatego,

- zabiegach anti-aging,

- niwelowaniu przebarwień skóry oraz w immunomodulacji dermatoz, z którymi spotykamy się w gabinetach kosmetologicznych, jak: AZS, łuszczyca, egzema.

 

Możliwość wykonywania terapii fotodynamicznych w gabinecie bez wątpienia rozpoczyna zupełnie nowy rozdział w rozwoju polskiej kosmetologii i jest niepowtarzalną szansą dla wielu klientów na skuteczną pomoc w przywracaniu zdrowia skórze.

 

Na cztery tygodnie przed zabiegiem nie wolno:

 • opalać się
 • stosować leków fotouczulających oraz produktów z retinolem i ziół światłouczulających (np. dziurawiec, nagietek)

 

Na tydzień przed zabiegiem nie wolno:

 • stosować peelingów i kremów o działaniu peelingującym
 • kremów samoopalających

 

W trakcie terapii nie wolno:

 • stosować jednocześnie żadnych innych zabiegów z wykorzystaniem promieniowania UV

 

Cennik https://www.kaclinic.pl/cennik/

 

KaClinic Elbląg