PIERWSZA WIZYTA  W  KACLINIC

KONSULTACJA

Pierwszym etapem do pracy nad Twoją skórą jest konsultacja. W trakcie takiego spotkania przeprowadzam szczegółowy wywiad kosmetologiczny dotyczący zdrowia, stosowanych dotychczas preparatów, leków, suplementów. Za pomocą urządzenia Nati V3 wykonuje komputerową diagnostykę skóry. Na podstawie zebranych informacji i wyników badania układam indywidualny Beauty Plan, który wskaże zakres problemów wymagających pracy nad Twoją skórą oraz kierunek terapii.
Po konsultacji kosmetologicznej otrzymasz spersonalizowany Beauty Plan z raportem na temat kondycji Twojej skóry, a także indywidualny plan terapii, który obejmuje skierowanie na badania laboratoryjne, jeśli będzie taka potrzeba oraz ich późniejszą analizę, preparaty do pielęgnacji domowej, suplementy oraz zabiegi.

 

KOMPUTEROWA DIAGNOSTYKA SKÓRY

 

Komputerowa diagnostyka skóry wykonywana jest przy użyciu Analizera skóry Nati V3. To najnowszej generacji kompleksowe urządzenie stworzone przez dermatologów, kosmetologów, inżynierów i programistów do komputerowej diagnostyki skóry dla kobiet i mężczyzn pod kątem 8 głównych jej czynników takich jak:

 • struktura skóry,
 • natłuszczenie,
 • złuszczanie,
 • wielkość porów,
 • głębokość zmarszczek,
 • zmiany naczyniowe,
 • przebarwienia,
 • nawilżenie.

Na podstawie badania określamy indywidualne potrzeby skóry oraz dostosowujemy zarówno pielęgnację gabinetową jak i domową.
Na koniec każdego badania pacjent otrzymuje wiadomość e-mail z raportem o stanie swojej skóry, gdzie znajdzie wskazówki do jej pielęgnacji oraz wyszczególnione najważniejsze problemy skóry.
Wyniki badania przechowywane są w bazie, dzięki czemu można kontrolować efekty zabiegowe i pielęgnacyjne.

Na czym polega komputerowa analiza skóry?

Ocena funkcjonowania poziomu NMF (naturalnego płaszcza hydrolipidowego) poprzez określenie nawilżenia i natłuszczenia.
NMF jest naturalnym systemem chroniącym skórę przed odwodnieniem. Utrata niewielkich ilości (ok. 10%) daje odczuwalną suchość skóry i utratę równowagi. Zaburzenia te mogą być przyczyną przyspieszonego starzenia się skóry , ale również przyczyniać do osłabienia bariery ochronnej i nasilonego wnikania czynników drażniących – bakterii, grzybów, czynników chemicznych(mydła, detergenty) oraz nasilania zmian chorobowych takich jak np. atopia.
Ocena ilości złuszczającego naskórka w warstwie rogowej to istotny parametr wskazujący na zaburzenia oraz niedobory w cemencie komórkowym. Niedobór cementu, zaburzenia w jego składzie to pierwszy krok do odwodnienia skóry, zaburzenia równowagi hydrolipidowej, a co za tym idzie przyspieszonego złuszczania się, gromadzenia się zbyt dużej ilości martwych komórek na powierzchni naskórka. Powoduje to zablokowanie oddychania komórkowego i wchłanianie substancji komórkowej
Ważnym elementem badanym w analizie jest również określenie struktury powierzchni naskórka, jej rzeźby i poziomu gładkości która zmienia się podczas procesów starzenia oraz innych stanów patologicznych(alergia, atopia, AZS). Zmiany spowodowane utratą wody, brak odpowiedniego poziomu sebum prowadzi do tego że skóra staje się szorstka, a jej struktura staje się porowata. Wszystko to łatwo zaobserwować na zdjęciach z analizera.
W przypadku skór dojrzałych istotny jest pomiar zmarszczek i ich szerokości i głębokości. Pozwala to określić stopień zaawansowania starzenia się skóry ale i również pozwala zaobserwować postępy zabiegów odmładzających
Skóry tłuste i mieszane charakteryzują się nadmiernie rozszerzonymi ujściami porów skórnych i nadprodukcją sebum.
Dzięki analizerowi w łatwy sposób można określić rozmiar porów i stopień natłuszczenia skóry.Przygotowanie do badania:

 • skóra powinna być bez makijażu,
 • optymalny czas zmycia makijażu przed badaniem to ok. 1h,
 • bezpośrednio przed badaniem nie nakładać kremu.

 

Cennik  https://www.kaclinic.pl/cennik/

 

Zapraszamy do rezerwacji terminów:
Tel. 736 736 527 lub poprzez Facebooka

https://www.facebook.com/kaclinic.elblag/

 

Pełna oferta zabiegowa:

https://www.kaclinic.pl/oferta/

 

 

 

KaClinic Elbląg