Komputerowa diagnostyka skóry

KOMPUTEROWA DIAGNOSTYKA SKÓRY

 

Komputerowa diagnostyka skóry wykonywana jest przy użyciu Analizera skóry Nati V3. To najnowszej generacji kompleksowe urządzenie stworzone przez dermatologów, kosmetologów, inżynierów i programistów do komputerowej diagnostyki skóry dla kobiet i mężczyzn pod kątem 8 głównych jej czynników takich jak:

 • struktura skóry,
 • natłuszczenie,
 • złuszczanie,
 • wielkość porów,
 • głębokość zmarszczek,
 • zmiany naczyniowe,
 • przebarwienia,
 • nawilżenie.

Na podstawie badania określamy indywidualne potrzeby skóry oraz dostosowujemy zarówno pielęgnację gabinetową jak i domową.
Na koniec każdego badania pacjent otrzymuje wiadomość e-mail z raportem o stanie swojej skóry, gdzie znajdzie wskazówki do jej pielęgnacji oraz wyszczególnione najważniejsze problemy skóry.
Wyniki badania przechowywane są w bazie, dzięki czemu można kontrolować efekty zabiegowe i pielęgnacyjne.

Na czym polega komputerowa analiza skóry?

Ocena funkcjonowania poziomu NMF (naturalnego płaszcza hydrolipidowego) poprzez określenie nawilżenia i natłuszczenia.
NMF jest naturalnym systemem chroniącym skórę przed odwodnieniem. Utrata niewielkich ilości (ok. 10%) daje odczuwalną suchość skóry i utratę równowagi. Zaburzenia te mogą być przyczyną przyspieszonego starzenia się skóry , ale również przyczyniać do osłabienia bariery ochronnej i nasilonego wnikania czynników drażniących – bakterii, grzybów, czynników chemicznych(mydła, detergenty) oraz nasilania zmian chorobowych takich jak np. atopia.
Ocena ilości złuszczającego naskórka w warstwie rogowej to istotny parametr wskazujący na zaburzenia oraz niedobory w cemencie komórkowym. Niedobór cementu, zaburzenia w jego składzie to pierwszy krok do odwodnienia skóry, zaburzenia równowagi hydrolipidowej, a co za tym idzie przyspieszonego złuszczania się, gromadzenia się zbyt dużej ilości martwych komórek na powierzchni naskórka. Powoduje to zablokowanie oddychania komórkowego i wchłanianie substancji komórkowej
Ważnym elementem badanym w analizie jest również określenie struktury powierzchni naskórka, jej rzeźby i poziomu gładkości która zmienia się podczas procesów starzenia oraz innych stanów patologicznych(alergia, atopia, AZS). Zmiany spowodowane utratą wody, brak odpowiedniego poziomu sebum prowadzi do tego że skóra staje się szorstka, a jej struktura staje się porowata. Wszystko to łatwo zaobserwować na zdjęciach z analizera.
W przypadku skór dojrzałych istotny jest pomiar zmarszczek i ich szerokości i głębokości. Pozwala to określić stopień zaawansowania starzenia się skóry ale i również pozwala zaobserwować postępy zabiegów odmładzających
Skóry tłuste i mieszane charakteryzują się nadmiernie rozszerzonymi ujściami porów skórnych i nadprodukcją sebum.
Dzięki analizerowi w łatwy sposób można określić rozmiar porów i stopień natłuszczenia skóry.Przygotowanie do badania:

 • skóra powinna być bez makijażu,
 • optymalny czas zmycia makijażu przed badaniem to ok. 1h,
 • bezpośrednio przed badaniem nie nakładać kremu.

 

Cennik  https://www.kaclinic.pl/cennik/

 

Zapraszamy do rezerwacji terminów:
Tel. 736 736 527 lub poprzez Facebooka

https://www.facebook.com/kaclinic.elblag/

 

Pełna oferta zabiegowa:

https://www.kaclinic.pl/oferta/

 

 

 

KaClinic Elbląg